13 užitečných tipů, jak vydržet déle při sexu

13 užitečných tipů, jak vydržet déle při sexu

Jak vydržet déle při sexu zadává do vyhledávačů mnoho mužů. Společnost totiž mužství často měří podle velikosti přirození, chuti na sex a sexuální výkonnosti. K pocitům selhání přispívají také filmy pro dospělé, ve kterých jsou muži ihned vzrušení a sexuální styk trvá i hodinu. Nevěste proto hlavu a vyzkoušejte některé tipy, které jsme pro vás připravili.

Jak dlouho trvá průměrná délka sexu a co ji ovlivňuje

Samotný penetrační sex (tedy sexuální styk v pravém slova smyslu) trvá průměrně 5-15 minut. S tímto časovým intervalem jsou Češi na předních příčkách světového žebříčku.

Délku sexu jako takového ovlivňuje řada faktorů.

Nervozita

I když se o tom moc nemluví, někteří muži potřebuji velkou důvěru v partnerku, aby neměli problémy s erekcí, nebo celkovou schopností sexu. Pro tyto muže je nutné být opravdu chápavou a láskyplnou partnerkou. Na sex netlačit, nespěchat a dát muži bezpečný prostor.

Neklid

Opakovaným selháním se muž dostává do začarovaného kruhu negativních myšlenek. Zamyslete se, z čeho pramení vaše obavy a co se ve vašem těle během problémových situací děje.

Stres

Vysoké množství stresu ovlivní chuť, naladění se i celý průběh sexu. Zmírněte příznaky stresu cvičením, kvalitním odpočinkem nebo relaxací. Během sexu zkuste aplikovat pár technik, které sníží jeho působení. Soustřeďte se na samotný průběh sexu, nikoliv na orgasmus.

Věk

S věkem se snižuje hladina testosteronu, který je hlavním hormonem ovlivňujícím mužské libido a sexuální výkonnost. Pomohou vám potraviny zvyšující testosteron, ale také pohyb, pravidelný sex, nebo léčivé přípravky.

Jak zvýšit výdrž při sexu

Přinášíme 13 tipů na zlepšení vaší sexuální výkonosti. Zařazení některých praktik vám zajistí lepší výkonost v řádu týdnů, dnů a některé hned.

Předehra

Předehra navodí správnou atmosféru, prodlouží dobu sexu a také lépe připraví vaši partnerku. Myslete na to, že více žen dosahuje orgasmu klitorálně než vaginálně. Nemluvě o ženském daru vícenásobných orgasmů. Kvalitní předehra se může stát prostorem pro první orgasmus večera a vy se tak stanete skvělým milencem.

Masturbace je základ

Masturbace je skvělým prostorem pro trénink své výdrže. Při svých chvilkách proto nespěchejte za orgasmem, ale užívejte si slastné pocity. I ženská masturbace může do sexu přinést benefity. Pohled na druhou polovičku, která se uspokojuje, je opravdu rajcovní. Partnerka se navíc masturbací více rozvášní a dostane se na stejnou vlnu se svým partnerem.

Mějte pravidelný sex

Pravidelný sex funguje stejně jako masturbace – je to trénink. Častějším sexem nebo i masturbací v sobě nebudete kumulovat zbytečné napětí, které se pak složitěji ovládá.

Vyzkoušejte „techniku zmáčknutí“ neboli start-stop

Jak již název napovídá, technika je založená na zastavení a opětovném pokračování. Chvíli před vyvrcholením a ejakulací přestaňte v činnosti. Partnerka uchopí penis a jemně jej palcem a ukazováčkem zmáčkne, čímž dojde k oddálení ejakulace. Muž pokračuje ve stimulaci partnerky, avšak rukou, ústy nebo erotickou hračkou. Když se u muže utlumí pocity vrcholného vzrušení, pokračujte opět v sexuálním styku. Metoda přispívá k tréninku ovládání a tím prodloužení výdrže.

Změny poloh

Změna polohy nebo změna tempa je tím nejznámějším způsobem. Se změnou polohy nemusíte hned začít opět souložit. Věnujte pár minut práci prstů nebo úst. Získáte tím také čas pro uvolnění vlastního napěti. Určovat tempo nemusí pouze muž, ale měla by i žena.

Mějte sex s přestávkami

Pauzy během sexu pozdrží mužské vyvrcholení a také vám dává prostor na intimitu. V pauzy se můžete hladit, mazlit, líbat, nebo klidně jen chvíli zůstat v objetí a užívat si přítomnost toho druhého.

Cviky pánevního dna pro muže (kegelovy cviky)

Pánevní dno je spojováno spíš se ženami, ale i muži by měli pracovat se svaly pánevního dna. Švédská studie z roku 2014 prokázala pozitivní spojitost mezi posilováním svalů a prodloužením výdrže během sexu. U mužů k posílení používají tzv. kegelovy cviky. Pánevní dno muž posílí stlačováním a uvolňováním svalů mezi kostrčí a pohlavním údem. Posílením svalů muž zlepší schopnost kontroly nad svou ejakulací a bude ji schopen odhadnout i oddálit.

Erotické hračky a pomůcky

Mužskou ejakulaci lze oddálit erekčním kroužkem. Ten se nasadí na kořen penisu, čímž zmenšuje průtok krve. Při slabším průtoku nedochází k takovému prokrvení penisu a tím i oddálení ejakulace.

Použijte kondom

Kondom vytváří bariéru mezi pohlavními orgány, čímž sníží citlivost vašeho vnímání. Čím silnější kondom použijete, tím méně budete prožitky vnímat a oddálí se tak vaše ejakulace.

Komunikace

Pokud má hlavní roli nyní vaše partnerka, nebojte si říct, co potřebujete. Sdělte jí, aby upravila tempo, změnila techniku nebo vás na chvíli jen laskala.

Změňte myšlenky

Jedná se sice o otřepanou radu, ale přesto stále účinnou. Až se nakumuluje vaše vzrušení, přepněte na chvilku hlavu na jiné myšlenky a tělo nechte běžet na volnoběh. Ač to bude nepříjemné, téma problémy v práci bude vždycky jistota.

Nestyďte se

Ženy se často stydí za své tělo, muži zas za svou krátkou výdrž. Přitom schopnost dosáhnout rychle orgasmu je u mužů zcela normální. Uvědomte si proto, že orgasmem sex nekončí a pokračovat můžete i poté. Muž se po svém orgasmu může věnovat partnerce a pokračovat v její stimulaci. Po krátkém odpočinku třeba dojde k další erekci a budete moci pokračovat v samotném sexuálním styku.

Pomocné přípravky

Rychlé a účinné řešení zajišťuje bohatý trh s přípravky na podporu erekce i oddálení ejakulace. Vyzkoušet můžete tablety super kamagra, které jsou generikem známé viagry. Pokud vám nevyhovují tablety, na trhu se nabízí také kamagra šumivé tablety, nebo bonbóny s příchutí oral jelly kamagra.

Závěr

Celkový sexuální prožitek ovlivňuje řada faktorů. Od těch, které prožívání rozkoše brání až po ty, které ho naopak nepříjemně urychlí. Dobré fyzické i psychické zdraví vám velmi pomůže. Dobrá znalost svého vlastního těla je však tím největším základem. Trénujte, buďte kreativní a dodržujte naše rady. Váš sexuální život se jistě zlepší!