⚡Toto je pouze informační platforma „NEJSME E-SHOP“

Potence: Co to je a její nejčastější problémy a příznaky

Některé pojmy z oblasti sexuálních problémů se někdy zaměňují. Například potence a schopnost zplodit potomstvo. Obě oblasti spolu úzce souvisejí, ale přesto je nelze směšovat. Potentní muž dokáže vést spokojený pohlavní život. A to i z úhlu pohledu své partnerky. To je tedy jednoduchá odpověď na otázku – co je to potence.

Co to znamená potence

Nejčastěji se v definici o potenci uvádí, že je to schopnost zplodit potomka. Podle některých zdrojů je do tohoto termínu zahrnuta rovněž schopnost mít pohlavní styk jako takový. Což znamená mít dostačující erekci, bez které není možný ani pohlavní styk, ani plození dětí.

Potence nebo mužská plodnost

O biologických hodinách se většinou hovoří pouze v souvislosti se ženami. Podle nových studií ale mají také muži své biologické hodiny. Čím je otec starší, tím je větší riziko vrozených vad potomků nebo potratu u partnerky. Navíc je prokázáno, že jsou spermie mužů po pětatřicátém roku věku méně plodné.

Faktory ovlivňující mužskou plodnost

Genetika

Jak známo, genetika hraje v našich životech velice významnou roli. Má vliv také na ženskou i mužskou plodnost a narození zdravého potomstva. Za více než polovinu potratů v prvním trimestru jsou zodpovědné genetické odchylky a abnormality, které vznikly při tvorbě spermií či vajíček.

Životní styl

Hlavními zabijáky mužské plodnosti a potence je především nadváha, kouření a nadměrné holdování alkoholu. Spermiím neprospívá ani časté užívání antibiotik nebo jiných léků. Je prokázáno, že negativní vliv má také nadbytek kofeinu. Na funkčnost pohlavních orgánů může také negativně působit elektronika. Nošení mobilního telefonu v kapse zvyšuje přirozenou teplotu varlat. Zvýšit šance na kvalitní sexuální život vám mohou pomoci přípravky na podporu erekce: Kamagra – prodej.

Vážná onemocnění

K onemocněním, která mají negativní dopad na potenci a ztrátu libida u mužů, patří především polycystická nemoc ledvin, cystická fibróza a Klinefelterův syndrom (nadpočetný chromozom X).

Oživit svůj sexuální život zvýšením libida a s tím spojené potence mohou muži několika způsoby. Za jeden z nejjednodušších a také nejefektivnějších je považováno užívání vhodných doplňků stravy. Není třeba utrácet horentní sumy za předražené výrobky. Cenově dostupná a navíc bez receptu je generická viagra.

Potence a její nejčastější problémy

Nejčastější problémy s potencí

Na potenci i kvalitní erekci působí celá řada faktorů. Některé mohou být psychického charakteru a některé spadají do oblasti fyziologických změn a onemocnění.

Erektilní dysfunkce

Je potřeba nezaměňovat potenci a erektilní dysfunkci. Problémy s potencí se u mužů mohou objevit už kolem třicátého roku věku. Riziko erektilní dysfunkce vzniká před padesátým rokem. Jejím důsledkem je nízké sebevědomí, nechuť k sexu a problém s tím, jak dosáhnout orgasmu.

Nízké libido

Muži, kteří mají vysokou potenci, mají také obvykle vysokou úroveň sexuální touhy neboli libida. Pokles libida může mít mnoho různých příčin. Většinou se doporučuje počkat s návštěvou lékaře pár týdnů. Problém může být totiž pouze přechodný. Během „čekací“ doby můžete do svého života zakomponovat nějaké pozitivní změny. Například Kegelovy cviky.

Poruchy ejakulace

Nejvíce popisovaným problémem je předčasná ejakulace, která může být příčinou neplodnosti. Problémy s ejakulací mají negativní dopad na párový sexuální život. Dobrou zprávou je, že se v mnoha případech dá tento nepříjemný problém řešit.

Jak předcházet problémům s potencí

Zdravý životní styl

S narůstající tělesnou hmotností se snižuje potence a s tím přicházejí také potíže s erekcí. Jednou z příčin je oslabení kardiovaskulárního systému. Řešením je úprava stravovacích návyků a dostatečný pohyb. Dalším faktorem, který negativně ovlivňuje potenci, je užívání antidepresiv. Už po prvních dnech užívání se může potence i libido snížit až o polovinu.

Později může být zájem o sex prakticky nulový. S antidepresivy souvisí třetí faktor, kterým je stres. Jestliže před každým stykem přemýšlíte, jak budete úspěšní, pak si zaděláváte na velké problémy. Pomoci může sklenka vína na uvolnění, a hlavně ohleduplná a empatická partnerka. Od věci také není konzumace potravin zvyšujících testosteron.

Pravidelné lékařské prohlídky

Preventivní prohlídku by měli muže pravidelně absolvovat každé dva roky už od svých osmnácti let. Součástí prohlídky je také vyšetření moči, které může odhalit některá skrytá onemocnění. Přibližně od čtyřicátého roku zahrnuje prohlídka také kontrolu tuků a cukru v krvi. Po padesátém roku života je v rámci preventivního vyšetření odebrán vzorek krve na prostatický specifický antigen. Toto vyšetření má odhalit stav prostaty.

Nejlepší lék na potenci není možné určit vzhledem k tomu, že každý případ je individuální. Je tedy zapotřebí vybrat si takový přípravek, který přesně odpovídá vašemu problému. Pro povzbuzení vaší mužné síly a s tím spojené potence využijte produkty na oddálení ejakulace.

Diagnostika a léčba ztráty mužské potence

Pokud je problém s erekcí dlouhodobého charakteru, pak se určitě vyplatí navštívit sexuologa a svůj problém s ním konzultovat. Pokles libida může mít celou řadu příčin a je zapotřebí vyloučit závažná onemocnění.

Pomocí testu

Vyšetření spočívá v prohlédnutí pohlavních orgánů, vyšetření prostaty a konečníku. Test mužské plodnosti doprovází také odběr krve. Tím se zjistí hladina testosteronu a prolaktinu. Zjišťuje se také kvalita spermií.

Možnosti léčby

Léky

Někdy panuje mylná představa, že muž oznámí lékaři “nevydrží mi stát” a automaticky dostane recept. Tomuto kroku předchází složitá vyšetření a také dlouhodobě nepříznivý stav. Léky na posílení erekce mají celou řadu vedlejších účinků. Proto je lepší variantou spolehnout se na doplňky stravy.

Terapie

Problém s poklesem libida může být čistě psychického charakteru. Odborná terapie může pomoci odhalit problém a najít vhodné řešení.

Chirurgické zákroky

V některých případech je nutné problém řešit chirurgicky. A to zejména z důvodu neprůchodnosti chámovodů. Chirurgicky se také dají odebrat spermie v případě, že není jiná možnost pro zplození potomka.

Závěr

Důležitost informovanosti a péče o mužské zdraví

Mnoho mužů začne problém s erekcí nebo potencí řešit až ve chvíli, kdy propukne naplno. Lepší variantou je prevence a dostatečná informovanost.

Shrnutí tématu, co je to potence

Potence je odedávna symbolem mužnosti. Jestliže je muž dostatečně potentní, pak je vnímán jako skutečný chlap. A to jak u žen, tak u svých mužských přátel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *