⚡Toto je pouze informační platforma „NEJSME E-SHOP“

Ztráta libida u mužů: jaké jsou nejčastější příčiny ztráty libida a jak se jim vyvarovat

Ztráta libida u mužů může být výzvou, postihující nejen fyzické, ale i psychické zdraví. Hledáte odpovědi na otázky týkající se náhlé ztráty libida, zejména v přechodu nebo při užívání antidepresiv? Náš odborný průvodce poskytne důkladný pohled na tato témata a nabídne praktické rady pro prevenci a řešení.

Jaké jsou hlavní příčiny snížení libida?

Ztráta libida může být způsobena různými faktory, které lze rozdělit do dvou hlavních kategorií: vrozené (genetické) a vlivem špatného životního stylu.

Příčiny vrozené neboli genetické ztráty libida:

Cukrovka

Cukrovka, komplexní onemocnění spojené s vysokým obsahem cukru v krvi, má dalekosáhlé důsledky na celkové zdraví. Vedle metabolických problémů může mít negativní vliv na nervový systém a krevní oběh, což jsou klíčové faktory pro zdravou sexuální funkci. Špatně kontrolovaná cukrovka může vést k narušení hormonální rovnováhy, což může vést k problémům s erekcí a celkové nechuti k sexu.

Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak může ovlivnit arteriální průtok krve do genitální oblasti. Tato situace může vyústit v omezený krevní tok do penisu, což zase vede k sexuálním obtížím. Snížená sexuální touha a potíže s erekcí jsou častými projevy vysokého krevního tlaku.

Pohlavně přenosné nemoci

Infekce přenosné pohlavním stykem, jako jsou chlamydie nebo syfilis, nejenže narušují celkové zdraví, ale mohou také mít vážné dopady na sexuální funkce. Fyzické a psychické obtíže spojené s těmito infekcemi mohou výrazně snížit sexuální touhu.

Kardiovaskulární nemoci

Problémy s kardiovaskulárním systémem, včetně aterosklerózy a ischemické choroby srdeční, mají přímý vliv na průtok krve do penisu. Problémy se srdcem a cévami mohou mít nepříznivý vliv na krevní oběh do genitální oblasti a problémy s erekcí.

Andropauza

Podobně jako u žen přichází ztráta libida v přechodu, andropauza je spojena s poklesem hladin testosteronu, což může ovlivnit libido. Tento hormon hraje klíčovou roli ve vyvolávání sexuální touhy a potence u mužů. Nižší hladiny testosteronu během andropauzy mohou přispět k úbytku libida a sexuálním obtížím. Důležitá je konzultace s lékařem, který vám poradí, jak zvýšit testosteron.

Psychické onemocnění

Deprese, úzkost a další psychická onemocnění mohou dramaticky ovlivnit sexuální touhu. Vnitřní konflikty, emocionální problémy a útlum nálad mohou vést ke sníženému zájmu o sexuální aktivitu.

Příčiny vlivem špatného životního stylu

Stres a deprese

Moderní životní styl, charakterizovaný vysokým pracovním tempem a osobními stresory, může vést k chronickému stresu a depresi. Tyto psychické stavy mají negativní dopad na hormonální rovnováhu, což ovlivňuje sexuální funkci.

Nezdravý životní styl

Škodlivé návyky, jako je kouření, nadměrná konzumace alkoholu a užívání steroidů, mohou narušit rovnováhu hormonů a snížit sexuální touhu. Tyto látky mohou také ovlivňovat nervový systém a krevní oběh, což má vliv na sexuální výkon

Málo vitamínů v těle

Nedostatek klíčových vitamínů a minerálů, jako jsou vitamín D, C, zinek a další, může narušit správné fungování reprodukčního systému. Nedostatek těchto živin může ovlivnit hladiny hormonů a sexuální funkce.

Nedostatek pohybu

Sedavý životní styl a nedostatek fyzické aktivity vedou k obezitě a omezenému krevnímu oběhu. To může ovlivnit sexuální výkon a vyvolat problémy s erekcí.

Málo spánku

Chronický nedostatek spánku ovlivňuje celkovou pohodu, ale také hladiny hormonů. Nízká hladina energie a únava mohou snižovat sexuální touhu.

Nízké sebevědomí

Problémy s nízkým sebevědomím mohou vytvářet psychologické bariéry, bránící v plnohodnotném prožívání intimity a sexuálních radostí. Nízké sebevědomí může také negativně ovlivnit partnerské vztahy a komunikaci.

Získejte zpět kontrolu nad svým sexuálním životem. Objevte kvalitní produkty pro podporu libida, jako je generická Levitra a další, znovu poznejte radost ze sexu!

Co způsobuje náhlou ztráta libida u mužů

Náhlá ztráta libida může být alarmující a často je spojena s různými faktory, z nichž některé jsou nečekané a nepředvídatelné.

Psychický šok

Stresové situace, traumata, psychický šok nebo deprese mohou okamžitě ovlivnit sexuální touhu a způsobit ztrátu libida. Tělo reaguje na psychický tlak uzavřením se před sexuálními podněty. Je důležité si být vědom toho, že psychický stav hraje klíčovou roli v sexuálním zdraví, a měl by být aktivně řešen.

Vliv léčiv

Některé léky mohou mít vedlejší účinky spojené se ztrátou libida. Patří sem léky na vysoký krevní tlak, blokování testosteronu, léky na úzkost, epilepsii a zejména antidepresiva. Antidepresiva a ztráta libida jsou často spojována a mohou představovat výzvu pro ty, kteří je užívají. V případě náhlé ztráty libida při antidepresivech je důležité konzultovat s lékařem a hledat možné alternativy nebo úpravy léčby.

Problémy ve vztahu

Nepříjemné situace ve vztahu, nedostatek komunikace nebo nesoulad mohou způsobit náhlou ztrátu sexuální touhy. Emocionální pouto je klíčové pro udržení zdravého sexuálního života. Rady od odborníka nebo párová terapie mohou být cennými nástroji k vyřešení vztahových problémů, které mohou ovlivnit intimitu.

Jak předcházet ztrátě libida u mužů

Nyní, když jsme prozkoumali příčiny ztráty libida, pojďme se podívat na to, jak ji předcházet a udržet zdravý sexuální život.

Psychická vyrovnanost

Psychická pohoda hraje klíčovou roli v zachování sexuální touhy. Meditace a odpočinek jsou účinnými nástroji k snižování stresu a udržení psychické rovnováhy, což má pozitivní vliv na sexuální zdraví.

Celkový životní styl

Dostatek pohybu, vyvážená strava bohatá na ovoce, bílkoviny a vitamíny, a kvalitní spánek jsou klíčové aspekty zdravého životního stylu. Pravidelný sport podporuje krevní oběh, což může pozitivně ovlivnit sexuální funkce.

Sexuální edukace a poradenství

Aktivní zapojení do sexuální edukace a poradenství může přinést nový impuls do sexuálního života. Zkoušení nových věcí, jako jsou nové polohy, hračky, a dokonce i návštěva sexuologické poradny, může otevřít nové možnosti a posílit intimitu ve vztahu.

Erotická stimulace

Nevyhýbejte se erotickým stimulacím. Doma můžete vyzkoušet nové podněty, které mohou zvýšit sexuální vzrušení, posílit váš vztah a také pomoci při oddálení ejakulace.

Závěr

Ztráta libida u mužů může být výzvou, ale s vhodným přístupem a informacemi je možné překonat mnoho příčin. V tomto průvodci jsme se zaměřili na náhlou ztrátu libida, vliv antidepresiv, genetické faktory a způsoby, jak jim předcházet. Zdravý životní styl, psychická vyrovnanost a sexuální edukace jsou klíčovými faktory pro udržení zdravého sexuálního života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *